Nové a pripravované zmeny

Keď Dark-Faire vznikol, bol dlho radený do kategórie Vanilla serverov kvôli malému počtu nainštalovaných pluginov. Hoci sme sa vždy snažili udržať Vanilla štýl hry, príkazy ako /tpa/home alebo plugin TreeAssist nám tento status narúšali. Preto sme neskôr server presnejšie označili Semi-Vanilla. Neustále sa snažíme zlepšovať kvalitu hry pre našich hráčov, a k tomu patrí napríklad aj optimalizácia našich pluginov. Aby sme sa čo najviac držali pôvodnej hry, pripravili sme viaceré zmeny, pričom niektoré sú už v platnosti.

Medzi aktuálne novinky patrí automatické zamykanie postelí, čo znamená že posteľ môže zničiť len ten, kto ju položil. Zabezpečili sme ich takto preto, že postele budú odteraz hlavným platným domovom ako v pravej Vanille a musia byť chránené proti zničeniu. Po smrti bude hráč portnutý práve k svojej posteli a nie na spawn, ako to bolo doteraz. Každý hráč má možnosť využiť aj druhý domov, ktorý si nastaví príkazom /sethome. Zníženie počtu domovov znamená, že okrem postele je možné uložiť už len jeden domov a nie tri, ako predtým. To však neruší už uložené domovy, preto sa táto zmena týka hlavne nových hráčov. Starým hráčom odporúčame postele si zamknúť príkazom /lock, alebo jednoducho položiť novú posteľ a kliknutím si v nej uložiť hlavný domov. Veríme tomu, že to pomôže napríklad aj ako ochrana proti neželaným návštevníkom, keďže pravidelne sa objavujú prípady, kedy si hráč bez povolenia uloží domov u iného hráča a tým spôsobuje nepríjemnosti. Hlavným dôvodom však bola snaha posilniť myšlienku Vanilla.

Edit (29.9.2015): Po neskoršom prehodnotení sme sa rozhodli nastaviť počet príkazom dostupných domovov na dva. Postele už nebudú miestom spawnu po smrti, namiesto nich sa použije spawnpoint v meste, tak ako to bolo predtým. Dva domovy na príkaz sú praktickejšie ako jeden, a zároveň poskytujú minimálny priestor na zneužitie (napríklad na uloženie domova u iného hráča). Príkazy spojené s teleportom na iných hráčov (/tpa, /tpaccept) zostávajú funkčné tak ako doteraz.

Ďalšia, väčšia zmena, alebo skôr zmeny, sú plánované koncom tohto roka. Pôjde o veľkú reštrukturalizáciu servera, počnúc hostingom. Zmena hostingu nám umožní otvoriť na serveri viac slotov, navýšiť RAM, alebo generovať väčší svet. Podobne ako na prelome rokov 2014 a 2015, aj tento Nový rok plánujemevymeniť mapu za novú (reset/wipe), snáď už na verzii 1.9. Našou prioritou je byť medzi prvými servermi, bežiacimi na najnovšom veľkom update Minecraftu. Hoci sme si na súčasnú mapu zvykali dlho, po roku je čas objaviť nový svet. Za 9 mesiacov sa serverom prehnali tisícky rôznych hráčov a stovky z nich na ňom zanechali svoje stopy, preto je mapa prakticky celá objavená a miestami dosť zničená. Veľké a dôležité stavby plánujeme presunúť na novú mapu, preto ak viete o niečom čo by si zaslúžilo presun, dajte nám vedieť.

Najzásadnejšou zmenou pre hráčov však bude prechod serveru na “online mode”, čo znamená že na server sa budú môcť pripojiť len hráči ktorí majú originálne Minecraft konto od Mojangu. Server bol niekoľko rokov dostupný aj pre Warez hráčov a hoci si z nich mnohých veľmi ceníme (napríklad veľkú časť našich moderátorov), rozhodli sme sa pre zmenu. Online mode nám umožní odstrániť prihlasovanie pri pripojení, duplicitné účty, krádeže identity, obchádzanie banov a mnohé iné problémy. Ceníme si každého dobrého hráča bez ohľadu na to, aký má účet. Bohužiaľ, Warez launcher je veľmi ľahko zneužiteľný pre tých, ktorí chcú hráčom a serveru uškodiť. Online mode však bude aktívny až na novej verzii, novej mape a novom hostingu. Dovtedy sme otvorení každému, tak ako doteraz.

Veríme, že tieto zmeny pomôžu zlepšiť kvalitu hrania na Dark-Faire, aj keď vždy sa nájde množstvo hráčov, ktorým nevyhovujú. Nič však nie je nemenné a my sami sa neustále učíme, preto je tu vždy možnosť, že pripravované zmeny časom naberú iný smer. Do vydania stabilnej 1.9 však zostáva ešte čas, preto sa na Vás stále tešíme na už dobre známom a zabehnutom Dark-Faire.

Prípadné otázky a komentáre nám prosím posielajte priamo na mail.

 

Tím Dark-Faire
©2013-2021 Dark-Faire.net