Príbeh Dark-Faire pokračuje na novom serveri

Ako sme už dali najavo v jednom z článkov koncom minulého roka, server Dark-Faire prejde viacerými zásadnými zmenami. Pred niekoľkými mesiacmi začali vychádzať snapshoty Minecraftu 1.9, a nám sa tento update natoľko zapáčil, že sme sa rozhodli implementovať ho čo najskôr po jeho vydaní. V súvislosti s tým sme sa však zamysleli aj nad ďalšími možnosťami ako server zlepšiť, a prišli sme na hneď niekoľko. Hoci sme ich už priblížili v spomínanom článku, po čase sa niektoré detaily vyprofilovali, a preto je namieste sa k nim vrátiť.

Hosting a nový svet

Hoci FakaHeda.eu je z hľadiska kvality služieb výnimočný hosting, jeho ponuka nám po čase už nestačí, keďže svet (ale aj dáta rôznych pluginov) zaberá viac miesta než nám FakaHeda poskytuje. Nový server už beží dlhšiu dobu a pripravujeme na ňom nový spawn. To nás priviedlo k myšlienke, že po vyše roku od otvorenia terajšieho servera by bolo načase svet vymeniť za nový, a tým začať survival na novom, čistom svete, no v spoločnosti tej istej skvelej komunity, ktorá sa u nás po rokoch vytvorila. Napokon, terajším serverom sa za 13 mesiacov prehnali tisícky hráčov a každý na svete zanechal svoje stopy, či už menšie alebo väčšie, negatívne alebo pozitívne. Veríme, že naši hráči takýto reset privítajú, zvlášť ak u nás už dosiahli všetko, čo sa vo vanilla survivale dosiahnuť dá. Uvedomujeme si však, že na Dark-Faire sa každý deň objavujú aj noví hráči, pre ktorých to znamená začať odznova po veľmi krátkej dobe. Môžeme však všetkých ubezpečiť, že správu nového sveta máme naplánovanú tak, aby nám mapa vydržala najbližších niekoľko rokov. O vaše výtvory na novom serveri sa teda určite obávať nemusíte.

Stavby

Na terajšom svete vzniklo počas jeho existencie množstvo zaujímavých, a priam výnimočných stavieb. Tie, ktoré nás ako správcov servera zaujali, plánujeme v priebehu roka preniesť na nový server ako pamiatky, keďže majú nepopierateľnú estetickú, a v rámci servera aj kultúrnu, hodnotu. Pôjde však hlavne o stavby monumentálneho typu, nie o rozľahlé obydlia (osady, dediny). Obsah inventárov a truhlíc sa však úplne vymaže. Tí, ktorí majú záujem ponechať si napríklad spoločnú dedinu pre vlastný singleplayer, majú možnosť napísať nám e-mail a my im ich časť sveta môžeme poslať. V maili uveďte súradnice, ohraničujúce vaše územie, a podľa možnosti aj mená iných hráčov, ktorí ho obývali.

Online mode

To nás privádza k poslednej zásadnej zmene, a tou je prechod servera na online mode. Znamená to, že sa naň budú môcť pripojiť len tí, ktorí majú originálny Minecraft účet. Zrušenie podpory pre warez hráčov nebolo ľahké rozhodnutie, no po rokoch spravovania Minecraft servera sme narazili na množstvo problémov, ktoré toto nastavenie vyrieši (problémy s prihlasovaním, obchádzanie banov, joinboty a iné). Toto rozhodnutie teda platí aj naďalej. Tí, ktorým to znemožní pripojiť sa, majú vždy možnosť zakúpiť si originálny účet, a kedykoľvek sa ku nám vrátiť. Môžeme každého uistiť, že Dark-Faire zostane navždy zadarmo pre všetkých.

Alternatívy k Dark-Faire

Tým, u ktorých takéto riešenie neprichádza do úvahy, a nemajú iný podobný server kde by mohli hrať, odporúčame nasledovné dva (CZ/SK komunita, spôsob hry podobný nášmu). Musíme vás však upozorniť, že každý má mierne odlišné pravidlá, preto ich treba rešpektovať.

  • Craft or Die: http://survival.craftordie.cz/ – profesionálny prístup A-tímu, okrem možnosti vytvoriť si rezidenciu je hra podobná Dark-Faire.

Očakávaný nástup

Nový server otvoríme čo najrýchlejšie po vydaní stabilného CraftBukkitu / Spigotu, očakávaný dátum je počas týždňa 29. februára – 6. marca. Náš doterajší server bude fungovať určite do 13. marca. Akékoľvek zmeny, upresnenia a iné informácie čakajte priamo na serveri, na webe, a v krátkych správach na našom Twitteri.

Na nový server sa pripojíte rovnako ako na terajší, cez adresu mc.dark-faire.net – tento alias bude naň presmerovaný v deň otvorenia, a teda je možné, že od určitého momentu sa ocitnete v novom svete bez upozornenia. Pre záujemcov však zverejníme číselnú adresu starého servera dovtedy, kým nebude zrušený.

 

Tím Dark-Faire
©2013-2023 Dark-Faire.net