Prechod na nový server

A je to tu. Po piatich mesiacoch od prvej zmienky o update servera sme sa konečne dočkali – naša komunita sa bude oddnes vídať na novom serveri. Máme postavený nový spawn a pluginy nakonfigurované tak, aby ste mali čo najviac informácií priamo v hre a nemuseli chodiť stále na web. To, čo však všetkých zaujíma, sú novinky z 1.9. Tých je vskutku dostatok, a z nových herných mechaník sme zachovali všetko, takže si môžete vychutnať 1.9 naplno.

Vzhľadom na to, že pôvodný Minecraft 1.9 bol vydaný len včera popoludní, a náš serverový build (Spigot) sme nainštalovali už o polnoci, je možné, že niektoré súčasti hry nebudú ešte fungovať správne. Na väčšinu musíte prísť sami, no o niektorých vieme. Momentálne nefunguje Dynmapa, ako to vždy po veľkom update býva. Musíme počkať, kým bude plugin aktualizovaný. Podobne je to aj s pluginom Vote, pri každom spustení hlási neznámu chybu, preto my administrátori budeme v týchto prvých dňoch čo najviac online, aby sme tento nedostatok vykryli.

Nový server dnes pre nás znamená aj nový hosting, a dnešok to bude po prvýkrát, kedy bude na serveri viac ľudí naraz. Môžeme to teda brať ako jeho prvú záťažovú skúšku. Ak sa objavia problémy, ktoré nebudú zmiernené ani ďalšími updatmi hry, môžeme kedykoľvek otázku hostingu prehodnotiť a zvoliť inú možnosť. Očakávame však, že prvotné problémy budú viac súvisieť s chybami v hre, než v hostingu.

Na Dark-Faire 1.9 sa pripojíte rovnako ako doteraz – cez adresu mc.dark-faire.net. Ak by ste však z určitého dôvodu chceli navštíviť starý server, vytvorili sme mu alias old.dark-faire.net. Starý server je zaplatený ešte na niekoľko dní a pravdepodobne ho prenecháme vašej kreativite. Zálohu sme urobili včera, teda ak by sa celý svet zničil napríklad dynamitom, máme ho stále k dispozícii v pôvodnom stave.

Edit: Kvôli technickým problémom s novým hostingom sme boli nútení presunúť nový svet na starý server, a tým znemožniť prístup na starý svet. Za spôsobenú nepríjemnosť sa ospravedlňujem. Kto bude mať záujem o seed zo starej mapy, prípadne o jej určitú časť, stále nám môže napísať, a my sa mu pokúsime vyhovieť. Zálohu starého sveta totiž máme uloženú.

Na koniec ešte pár slov k organizácii na novom serveri. Náš svet má momentálne 6 x 6 kilometrov (3 km v každom smere od spawnpointu), a postupom času ho chceme rozširovať podľa potreby. Naším cieľom je, aby sa mapa obsadzovala a opotrebovávala postupne, aby sme ju nemuseli opäť o rok meniť. Každé rozšírenie mapy bude vopred ohlásené, a chceli by sme ho vždy spestriť pridaním niekoľkých pamiatok zo starého servera. Tak sa nám snáď postupne zaplní aj sekcia Zaujímavé miesta na spawne, ktorá je momentálne prázdna. Moderátorov zatiaľ nemáme žiadnych, dokonca ani tých, ktorí u nás pomáhali doteraz. Chceme zabezpečiť, aby nikto z vás nebol ochudobnený o pôžitok z pravého survivalu.

Tešíme sa na vás!

 

Tím Dark-Faire
©2013-2023 Dark-Faire.net