Víkendové akcie, večerné hry a iné pestvá

Ani sme sa nenazdali a prázdniny sú pasé. Väčšina z vás je opäť v škole, čo všeobecne znamená menej voľného času, no paradoxne na Dark-Faire počas školského roka máte lepšiu šancu naraziť na plný server. Hoci polovicu dňa a vačšinu noci býva prázdny, popoludní a večer často praská vo švíkoch, pričom overená špička prichádza v skorom nedeľnom popoludní. Znamená to, že prípadné vopred organizované aktivity (ľudovo eventy) budeme sústreďovať hlavne na víkendy, a príležitostné spontánne akcie (ľudovo eventy) sa budú konať najčastejšie večer, v čase návštevnostnej špičky.

O aké akcie pôjde? Zatiaľ ťažko povedať. Naša lotéria na spawne sa stále teší veľkej obľube, losuje sa niekoľkokrát týždenne. Víkendové hľadanie hláv sa pravdepodobne tiež čoskoro objaví, v závislosti od návštevnosti. Cez prázdniny u nás vzniklo niekoľko noviniek, ktoré určite neodložíme na povalu radnice, ale v istej forme sa budú objavovať aj naďalej. O nových aktivitách budeme informovať buď na Twitteri, alebo priamo na serveri, takže majte oči otvorené!

Náš svet má už pol roka, a to je v Minecrafte naozaj dosť. Hoci stále registrujeme nových hráčov (od marca je to už vyše 1400 unikátnych hráčov), väčšina z nášho jadra už dosiahla všetko, čo vanilla Minecraft ponúka. Aby ste sa u nás nenudili, rozhodli sme sa zapracovať aspoň trochu na obohatení vašej skúsenosti na Dark-Faire. Nemyslí sa tým, že sa meníme na minigames server. Dark-Faire bol vždy postavený na klasickom priateľskom survivale, a tak to aj zostane. Osobne si však nemyslím, že aktivity podobné minihrám sú na škodu. Ak máte záujem získať nadštandardné (v survivale nezískateľné) veci, neexistuje lepší spôsob, ako ich zaslúžene vyhrať. A či je súťažou fotenie skrytých hláv na spawne, PvP na ostrove, alebo čokoľvek iné, radi si odbehneme od survivalu – hlavné je, že to vás, hráčov, pobaví.

A teda jediná hra, ktorá je na Dark-Faire ošetrená pluginom, zostáva Paintball. Ako server v štýle vanilla sa snažíme držať počet pluginov na minime, no Paintball je hlboko zakorenený v histórii Dark-Faire, a stále sa u nás teší veľkej obľube. Po novom sme dokonca na podnet od hráčov dali šancu niektorým vybraným postaviť ďalšiu Paintball arénu (a bude ich viac), čím sa tento Paintball stáva svojím spôsobom naším vlastným. Do Paintball lobby sa dostanete príkazom /pb join.

Na iných hrách však pracujeme bez pluginov, len pomocou vanilla príkazov. A hoci vyžadujú podstatne väčšie úsilie a stále do istej miery manuálne riadenie, máme z nich veľkú radosť, keďže sú to rýdzo originálne, naše nápady. Dúfame, že aspoň niekoľko z nich budeme schopní uviesť do riadnej prevádzky počas tejto jesene, zostávajte teda s nami 🙂

©2013-2023 Dark-Faire.net