Dlho očakávaný update

Skvelé správy zo servera Dark-Faire! Síce to nejaký ten mesiac trvalo, ale konečne môžeme znova spokojne vyhlásiť, že sme na najnovšej verzii Minecraftu. Vďaka patrí predovšetkým šikovným vývojárom z projektu Spigot a jednotlivých pluginov. Minecraft 1.13 prináša podstatné množstvo zmien, nielen v technickom fungovaní hry, ale aj v hromade nového obsahu. Prehľad zmien a noviniek si môžete nájsť na wiki, no zmeny, týkajúce sa novej verzie na našom serveri, zhrnieme v niekoľkých bodoch:

Aktuálny svet

Keď sme v roku 2016 otvárali nový Dark-Faire na verzii 1.9, dušovali sme sa, že svet si ponecháme dlho, že ho nechceme v dohľadnej dobe resetovať. A platí to aj teraz – hoci so zaťatými zubami, ale s presvedčením, sa stále dušujeme, že reset len tak skoro nepríde. Po toľkom čase je jednoducho príliš ťažké sa so svetom rozlúčiť, hoci nové oceány sú celkom lákavé. Hýbať vpred sa však treba, a preto sú dôležité dve veci:

  • Oceány sa neaktualizujú automaticky (bez nášho zásahu) a preto drvivá väčšina sveta vyzerá, ako na predošlých verziách. Máme v pláne oceány aj s určitým množstvom terénu regenerovať, no postupne, ručne.
  • Aby to však nebolo málo, stále platí, že svet sa znova o niečo rozšíri. Nečakáme však zázraky, svet bude klasicky zväčšený o kilometer do každého smeru.

End a nether

Náš tradičný reset endu a netheru na začiatku prázdnin sme presunuli na neskorší termín, aby sme mohli s novou verziou priniesť aj tieto dve dimenzie nanovo. Čas prišiel, end a nether budú resetované, no tentokrát výnimočne spolu so začiatkom školského roka.

Nový svet

Čožé? Nový svet?

Áno, nový svet. Nový svet, ktorý bude podobne ako end a nether, slúžiť na získavanie surovín zo zeme, zo zvierat. Bude určený pre dobrodruhov a odvážlivcov, ktorí sa neboja riskovať inventár a body skúsenosti pri pokuse objaviť niečo nové. Tento svet, trefne nazvaný divočina, bude síce vyzerať ako overworld, no z hľadiska pravidiel a nastavení bude viac pripomínať end:

  • pri smrti hráčovi vypadne inventár,
  • nie je možné si v ňom uložiť domov, teleportovať sa na pozvanie kamaráta,
  • pravidlá o griefe a PvP v ňom neplatia, no samozrejme cheaty a hacky sú extrémne zakázané,
  • nebude mať dynmapu,
  • podľa potreby bude pravidelne resetovaný.

Portály do endu a netheru v ňom nefungujú – vypli sme ich, aby sa nebili s portálmi z nášho milovaného, bezpečného sveta. Neodporúčame sa v ňom zabývať – môžu vám to zničiť grieferi, alebo prípadný reset. Myšlienkou za týmto svetom je objavovanie – to, čo nás na Minecrafte tak baví, no na online serveroch s tým býva problém. V súvislosti s tým sme si nechali to najlepšie na záver – bude to svet bez hraníc. Znamená to, že v ňom nájdete všetky prírodne generované štruktúry, vrátane Woodland Mansion, Stronghold (pardón za výraz) a iných.

Divočina je už takmer pripravená, bude otvorená hneď, ako doladíme technické detaily. V pláne máme aj pár ďalších noviniek, no tie sa musia ešte ujasniť. Prioritu má predovšetkým stabilita servera, a následne tieto vyššie spomenuté body.

Tešíme sa 🙂

©2013-2023 Dark-Faire.net