Nová dekáda

Rokom 2020 vstupujeme do nového desaťročia, čo znamená veľké zmeny pre tých, ktorí si pravidelne musia zapisovať aktuálny dátum za okraj. Na Dark-Faire však nič zapisovať nemusíme, robia to za nás naše pluginy, ktoré nás sprevádzajú už štvrtým rokom od posledného reštartu v roku 2016. Odvtedy sa veľa zmenilo, ale v duchu našej vízie stability si najprv pripomeňme aj veci, ktoré zostali rovnaké od začiatku.

Stále hráme na tej istej mape, ktorou sme server otvárali na verzii 1.9, len teraz má 20x väčšiu rozlohu, a obsahuje prakticky všetko, čo bolo v priebehu rokov do hry pridané. Trvalosť mapy môžeme garantovať v prvom rade vďaka skvelej komunite hráčov, no snažíme sa tomu dopomáhať aj lokálnymi resetmi oblastí, ktoré z toho môžu benefitovať.

Nezmenili sme ani pravidlá, nezaviedli nové obmedzenia, držíme sa niečoho, čo už takmer mysticky nazývame tradícia. Server je neustále rovnako udržiavaný, aktualizovaný, a pod aktívnym dohľadom administrátorov, ako vždy bol. To nás však privádza k niekoľkým novinkám, ktoré minulý rok priniesol.

  • V poslednom štvrťroku sme do A-tímu prijali dvoch nových administrátorov, ktorých nápady a proaktívny prístup budú, ako veríme, presne tou kreatívnou posilou, akú server potrebuje.
  • Zhruba pol roka sme strávili v rôznych úrovniach núdzového režimu, do ktorého nás priviedla verzia 1.14. Hoci to bolo mimoriadne náročné obdobie, vyšlo z neho množstvo ponaučení a novozískanej trpezlivosti.
  • V súvislosti s núdzovým režimom sme dočasne vyradili divočinu, ktorá je však na pláne v roku 2020, avšak v mierne obmenenej forme.
  • Ako pilotný projekt po rozšírení A-tímu sme dali novú – efektívnejšiu a zaujímavejšiu – podobu lotérii, ktorá sa zmenila na tombolu, a už nejaký čas je v plnej prevádzke. Taktiež je k dispozícii nová rýchlovka v hernom lobby, a očakávame aj ďalšie novinky.

V priebehu roka 2019 naším serverom prešlo presne 1633 unikátnych hráčov. Zažili sme časy, kedy sa ľudia na serveri nemohli pomestiť, ale samozrejme aj tiché obdobia. Veríme, že v podobnom smere budeme môcť pokračovať aj naďalej a tak vám, hráčom, poskytovať stále lepší zážitok zo stabilnej online Minecraft survival hry. Ďakujeme za vašu priazeň, a tešíme sa na vás aj v novej dekáde!

©2013-2023 Dark-Faire.net