Prepojenie s vonkajším svetom

Ako väčšina našich aktuálnych hráčov už iste vie, na začiatku tohto mesiaca sme zaviedli nový systém na komunikáciu so serverom mimo Minecraftu. Donedávna sme na tento účel používali Dynmapu, ktorej chat bol verejne viditeľný a otvorený, čo malo nesporné výhody, ale aj nevýhody. Aby sme spoľahlivejšie vyhradili serverový chat pre reálnych členov Dark-Faire komunity, presunuli sme ho na náš Discord server. Zároveň nám to pridalo aj možnosť prepojenia hráčskych účtov na serveri s Discord účtami. Kanál s novým serverovým chatom, rovnako ako naše aktívnejšie kanály, sme sprístupnili len tým hráčom, ktorí si prepoja svoj Minecraft účet s Discordom.

Proces je jednoduchý:

  1. Minecraftom sa pripoj na mc.dark-faire.net ako vždy
  2. Zadaj príkaz /discord link
  3. Štvormiestny kód, ktorý ti plugin vygeneruje, pošli ako súkromnú správu na našom Discorde botovi @DF Link
  4. Hotovo! Tvoj účet je prepojený, tvoj nick na Discorde zodpovedá Minecraft nicku, a môžeš používať interné kanály DF Discordu, vrátane nového kanála so serverovým chatom. Prepojenie účtov odstraňuje aj povinnosť overenia telefónneho čísla na Discorde.

Dynmapa stále funguje ako jeden z našich jadrových pluginov, zobrazuje overworld a hráčov v ňom, no chat na nej bol vypnutý obojsmerne. Veríme, že tieto zmeny budú prijaté pozitívne, v prípade akýchkoľvek nejasností nás kontaktujte.

Tím Dark-Faire
©2013-2023 Dark-Faire.net